вівторок, 23 серпня 2016 р.

Web-конференція

25 серпня 2016 р.. о 10 годині ранку з приміщення Національної академії педагогічних наук України буде проводитись web-конференція з теми «Навчання іншомовного спілкування на різних ступенях загальноосвітньої школи», в якій будуть брати участь наукові співробітники відділу навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАП України.
У виступах наукових співробітників будуть озвучені основні тенденції розвитку шкільної іншомовної освіти та надані рекомендації для успішної організації навчання іноземних мов у 2016-2017 н. р.

четвер, 18 серпня 2016 р.

Лілія Гриневич презентувала концепцію “Нової української школи”

Концепцію “Нової української школи” – ідеологію реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році, сьогодні, 18 серпня 2016 року, під час педагогічної конференції «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік» в Будинку Уряду презентувала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. 
Формула “Нової української школи” складається з 8 базових компонентів:
1.      Нового змісту освіти, заснованого на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.
2.      Педагогіки, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками.
3.      Умотивованого учителя, який має свободу творчості й розвивається професійно.
4.      Орієнтації на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм.
5.      Наскрізного процесу виховання, який формує цінності.
6.      Нової структури школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя.
7.      Децентралізації та ефективного управління, що надасть школі реальну автономію.
8.      Справедливого розподілу публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.
Представлений варіант концепції не є остаточним, кожен може долучитися до обговорення та надіслати свою думку щодо концепції за адресою novashkola@mon.gov.ua.  У темі листа вказуйте “Обговорення Концепції”, у листі обов’язково зазначайте назву розділу, абзац і номер сторінки, яких стосуються ваші думки.
З текстом концепції “Нової української школи” можна ознайомитись за посиланням.

Регіональні дані ЗНО - 2016 по навчальних закладах

Скориставшись поданою інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, Ви зможете ознайомитись із деперсоніфікованими узагальненими даними про результати зовнішнього незалежного оцінювання на регіональному рівнв (область, місто, район, район міста) з кожного навчального предмета. Матеріали узагальнено за типами загальноосвітніх навчальних закладів, а також відображено статистичні показники щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання випускників поточного навчального року і випускників минулих років.
Сподіваємося, що опубліковані відомості будуть корисними для всіх зацікавлених осіб, загальноосвітніх навчальних закладів, органів управління освітою, а також інших установ та організацій.

Підсумки Зовнішнього незалежного оцінювання - 2016

16 серпня директор Українського центру оцінювання якості освіти представив результати учасників зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації, що відбулася у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Найкращі результати державної підсумкової атестації отримали випускники м. Києва, Львівської, Тернопільської та Харківської областей. Початковий та середній рівні навчальних досягнень переважають серед випускників Закарпатської, Чернівецької областей.

понеділок, 15 серпня 2016 р.

Опубліковані оновлені програми для початкової школи.

13 оновлених навчальних програм для 1-4 класів, що були затверджені Колегією МОН 4 серпня, розміщені у відкритому доступі. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки.
За оновленими програмами для 1-4 класів діти навчатимуться вже з 1 вересня.
За словами заступника міністра освіти і науки Павла Хобзея, для міністерства було  важливим встигнути оновити програми для початкової школи до початку нового навчального року.
"Це оновлення – лише перший крок. Наступного тижня МОН презентує концепцію нової української школи. Передбачені нею зміни будуть системно запроваджуватись з 2018 року. Але діти вчаться вже зараз, вони не можуть чекати. Тому оновленням програм початкової школи ми показуємо напрям змін", - зазначив  Павло Хобзей.
Наступного тижня у відкритому доступі також з’являться затверджені зміни до орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів та методичні рекомендації до оновлених програм. Вони передбачають зміни підходів до оцінювання та педагогічну свободу вчителя.
 

Sample Text

 
Blogger Templates